Treningi
 

1. Zaczynamy rozgrzewką, tak aby przygotować ciało na wysiłek fizyczny

2. Dobieramy uczestników w pary – dlatego możecie przychodzić indywidualnie na treningi

3. Trenujemy elementy techniczne – jest to czas na pracę nad techniką, nauką nowych zagrań oraz poprawianie dotychczas popełnianych błędów

4. Gramy na punkty – element rywalizacji

5. Rozciąganie po treningu – zmniejsza napięcie mięśniowe oraz pozwala mięśniom szybciej się zregenerować

Trening w trakcie, którego jednym z ćwiczonych zagrań było zbicie loba oraz jego obrona. Zawodnik atakujący powinien obserwować tor lotu piłeczki, tak aby właściwie ustawić się do uderzenia. Piłeczkę zagrywamy w najwyższym dogodnym momencie dla nas, na wyciągniętej ręce, przerzucając ciężar ciała mocno z nogi prawej na nogę lewą.

Trening zagrania topspinowego na zagranie topspinowe w drugiej strefie. Bardzo widowiskowe zagranie, które oprócz swojej przydatności, daje dużo frajdy podczas treningu. Piłeczkę należy grać w momencie jej wznoszenia lub najwyższym punkcie. Przenosimy ciężar z prawej na lewą nogę i nadajemy piłce rotacji. Bardzo ważne jest optymalne ustawienie się do piłeczki na nogach.

Nauka krótkiego odbioru serwisu. Zagranie niezwykle potrzebne, do tego, aby przeciwnik nie mógł wykonać ataku po naszym odbiorze. Piłeczkę zagrywamy zaraz po jej odbiciu od stołu, bardzo krótkim ruchem, tak aby dodać swojej dolnej rotacji i by piłka odbiła się przynajmniej 2 razy na stronie przeciwnika.